Sanal Santral – Akınsoft CallerID Programı Kullanım Dökümanı
Nedir CallerID Programı?
Sanal Santral’ in müşterilerine sunduğu “CallerID” fiziksel makineleri ortadan kaldıran bir ara yazılımdır. Sanal santral kullanan müşterilerin santraline gelen çağrıları Akınsoft programı üzerinde kayıtlı olan carilerin clientlerin ekranlarında kişi veya ticari ünvanlarını görebilmelerine olanak sağlar.
Nereden İndirebilirim?
Sanal Santral CallerID programını “mp.sanal.link” müşteri panelinize giriş yaparak sol tarafta bulunan menüden “Hakkımızda” menüsü altında bulunan “Uygulamalarımız” ekranında ulaşabilirsiniz “Sanal Santral CalleID” ve buradan indirebilirsiniz.
Nasıl Kurulur ve Ayarlanır?
İndirmişi olduğunuz programı Akınsoft Server bilgisayarına kurulması gerekiyor. Akınsoft Server Bilgisayarına kurulduktan sonra programı çalıştırıp birkaç ayar yapıldıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz.
-Sanal Santral CallerID Santral Bilgilerini Tanımlama
“mp.sanal.link” müşteri panelinizde bulunan size özel üretilmiş API Key mevcuttur. Bu bilgiler müşteri panelimizde sol menüde bulunan “Geliştirici” menüsü altından API İşlemleri ekranından ulaşabilirsiniz. Ve Bu ekranda API’ yi kullanmaya başlamak için lütfen API Keyi “aktif” ediniz.

1

-Akınsoft Server bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz programı çalıştırdıktan sonra sol alt tarafta çalışan programlar listesine eklenecektir.

2

-Sağ tık yaparak “Ayarlar” menüsünü seçiniz.

3

-Açılacak Ekran (Aşağıda)

4

API Key müşteri panelinizden API işlemleri ekranında bulunmaktadır buradan kopyalayıp “Sanal Santral – CallerID ” Ayarlar ekranında ki “API Key” alanına giriniz. “Santral ID” yine API İşlemleri Ekranında mevcuttur buradan santral id nizi öğrenebilirsiniz.

5

-Santral Ayarları yapıldıktan sonra Akınsoft kullanan kişilerin dahili bilgileri “Sanal Santral – CallerID” programına tanımlanması gerekiyor. Programa sağ tıklayarak açılan menüden “Dahili Listesi” seçilecek.

6

-Açılan ekranda akınsoft bilgisayarının “IP adresi veya NetBios ismi” ve hangi dahili noya gelen çağrıları görecek ise Dahil No’ su girilecek.

7

Tüm ayarlar tanımlandıktan sonra yapılması gereken son işlem akınsoft programını kullanan her bilgisayarda gelen çağrıları göstermesine izin vermek kalıyor bunu ise Wolvox’ ta

8

Yukarıda ki ekranda görüldüğü gibi Wolvox Yetkili menüsü altında bulunan “Özel Ayarlar”’ a tıklandıkran sora açılan ekranda “Caller ID” alanı seçilir ve burada “Arayan Numarayı Tanıma (Caller ID) Kullan” seçeneği işaretledikten sonra değişiklikleri kaydettikten sonra kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

 

 

Ayrıyetten Buradan Dokümanı indirebilirsniz.

Akınsoft-Sanalsantral Dokümantasyonu